Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nízkofrekvenční pulsní magnetoterapie

CO JE TO NÍZKOFREKVENČNÍ PULSNÍ MAGNETOTERAPIE?

 

Magnetoterapie- fyzikální terapie, při které působí umělé magnetické pole určitých parametrů na lidský organismus.

 

Posiluje naše membrány v těle.

Membrány: jsou to jednoduché vrstvy tkáně, které něco oddělují, vystýlají nebo pokrývají.

Je pět typu membrán:  Slizniční (mukózní) membrány, které vystýlají trubice např. Trávicí trakt, dychácí (respirační) trakt

Mukózní membrány- blány-  klky, (villi)-   vystýlají tenké střevo a tím  zvětšují plochu na trávení a vstřebávájí potravy.

Mukózní membrána vystýlá dělohu (uterus), produkuje výživné sekrety a snížuje tření.

Obsahují speciální buňky vylučující tekutiny- sliz, hlen (mucus). Hlen se podílí na boji s infekci, obsahuje protilátky. Také zvlhčuje hrdlo, nosní průchody a udržuje vlhký a pružný trávicí trakt.  Některé mukózní membrány, hlavně v dýchacím traktu, obsahují buňky cílie, které se pohybují v harmonických vlnách a tím vytlačují škodlivé částečky, např. prach, zpátky do hrdla, odkuď jsou vykašlávány nebo polykány.

Mukózní membrány jsou I v pohlavních nebo reprodukčních orgánech. Endometrium vystýlá dělohu a každý měsíc se při menstruaci vylučuje.

 

                                         Synoviální membrány, které pokrývají kloubní plochy a taky šlachy. Vystýlá kloubní pouzdro, vylučuje tekutinu, která působí jako mazání kloubů při pohybu.

Např: vysychání kloubů

                                         Serózní membrány, které obklopují a pokrývají orgány v hrudníku a břiše, tím vytváří ochranu proti infekci a redukují tření přilehávajících orgánů.

Seróyní membrány jsou dvě: pohrudnice a poplicnice

Všechny orgány v břiše pokrývá serózní membrána pobřišnice (peritoneum)

                                         Meningy (mozkové blány, pleny), které pokrývají mozek a míchu a amniotický vak, který chrání  plod před nárazy.

Speciální blána- Amniotický vak-  obsahuje tekutinu, tlumí nárazy a tvoří ideální ochranný systém plodu.

Jadernou membrána ochraňuje naši každičkou buňku v našem těle.  Tělo každého dospělého člověka  se skládá  z více, než sto milionů buněk mikroskopických struktur, které měří v průměru jen setinu millimetru.

Měření pulsní magnetoterapie trvá 20minut.  Magnet výborně působí na jakýkoliv zánět, čili má protizanětlivé účinky.  Dále usnadňuje  a urychluje hojení malých ranek i  pooperačních jizev a ran.  Tlumí bolesti zubů. Regeneruje celý náš organismus.

Dale zmenšuje nebo odstraňuje bolest: Díky tomu, že magnetické pole působí na silná nervová vlákna omezí tím přenos bolestivých pocitů z nervových zakončení do centrální nervové soustavy.

Zmenšuje otoky.

Rozšiřuje cévy.

Pulsní  Magnetoterapie není návyková a nejsou známé žádné vedlejší účinky.

Já osobně používám přístroj Ulticar LT 99 a jsem s tímto přístrojem plně spokojena.  Nabízí řízení aplikace nízkých frekvencí o rozsahu 1,3-72,7Hz a je konstruován pro prevenci a dlouhodobé použivání. Umožňuje zlepšení a udržení zdravotního stavu a zároveň posiluje imunitní system.

Přístroj jednoduše umožňuje přípravu magnetizované vody, toto je jeho další využití.

 

MAGNETIZOVANÁ VODA

Vliv magnetického pole na minerály a na ionty rozpuštěné ve vodě je známy a využívá se pro úpravu vody již léta. Magnetizovaná voda nevyvolává korozi, nezpůsobuje usazování a nezanaší potrubí. Stává se měkčí, snižuje se povrchové a vnitřní napětí,. Mění se ji i její chuťové vlastnosti.

Magnetizovaná voda působí blahodárně na náš organismus, má velmi dobré detoxikační účinky a napomáhá k udržení a zlepšení kvality látkové výměny.

 

RECEPT PRO VÁS NA LEPŠÍ PŘÍPRAVU VODY:

Vodu uveďte do varu a nechte ji zchladit během magnetického působení nejméně však 20min a nejdéle 4hod. Takhle můžete připravit I magnetizovaný bylinný čaj.

Magnetizovat můžeme i ovoce!

 

KONTRAINDIKACE

Přístroj se nesmí používat:

v době gravidity

akutní krvácení

hyperfunkce endokrinních žláz

akutní infekční onemocnění

elektronické náhrady a stimulatory

nádorová onemocnění