Jdi na obsah Jdi na menu
 


FengShuj schodiště v rodinném domě

27. 4. 2017

FengShuj schodiště musí být kulaté, zásadně bez ostrých rohů, vzdušné, zvláštních detailů- uskočených, různě tvarovaných. Důležité je, mít schodiště  plné, ne jen stupnice! Volba dřeva dubového je velice dobrá: Dub byl odjakživa symbolem síly, dlouhověkosti a odolnosti a jako takový získal výsadní postavení zejména v germánské mytologii, kde byl zasvěcen bohu blesku, Thórovi. Je považován za německý národní strom a symbolem německého národa. Vyšší třídy některých německých vyznamenání se od svých nižších variant odlišují přidáním dubových ratolestí (ve vyšší variantě Železný kříž s dubovou ratolestí, meči a brilianty ). Dřevo působí teplým dojmem, navíc dubové dřevo má v sobě světlé hnědou, tmavě hnědou, žlutohnědou, je nádherné.

Rozebereme si germánskou mytologii do FengShuj schodiště: Dřevo dubu letního je tvrdé, pevné, těžké a vyznačuje se vysokou trvanlivostí. Nejlépe snáší změny vlhkosti a vlivy počasí, při dlouhodobém ponoření pod vodou zkamení, je odolné vůči škůdcům.  To vše se odráží i ve FengShuj- vlastnosti dřeva vchází do schodiště a ze schodiště jde ven do prostoru- čili tvrdost, pevnost, těžkost, trvanlivost, snášenlivost změn a vlivů, jeho postavené (ponoření) do prostoru zkamení stejně jako ponořením dubu do vody, odolnost vůči škudcům- odolnost proti závistivcům- dává i tuto ochranu prostoru napadnutého závistivým pohledům. Pohled na toto schodiště dojímá, protože dubové dřevo je spojeno s minulosti, dominuje v prostoru, je přece symbolem německého národa, je i silným zázemím domu. Dlouhověkost dává domu sílu, hloubku, výšku, stálost. 

schodiste1n.jpgPlnost schodiště značí dokonalost. Spadá do pevnosti a mohutnosti. Barevnost a hnědost spadá do tepla a pozitivní nálady. Kulatost zjemňuje, uklidňuje, dojímá.

Detaily, které jsou zvláštně uskočené (nahoře v koutu) nebo různě stočené (hned těsně druhého sloupků přes pátý a šestý schod) probouzí zajimavost, zvláštnost, dává zamyšlení, záhadu a otázku proč?

Sluneční paprsky by měly na schodiště dopadat, prosvětlovat ho, ukazovat cestu nahoru. Jemná záclona se musí jen ke schodišti dotýkat, nikoliv jít nad ním pokrčeně či ho skrčeně lemovat. Nepřekáži ke vstupu na terasu- jemně se odhrne od schodiště do druhé strany. 

Ještě přemýšlím nad zábradlím :-)

Jakmile mi pán schodiště dovezl a usadili jsme ho na místo celou obývací místnost zútulnil, zjemnil. Je dominanta domova. Rodinnému domu je dílem, p. Gawlas je prostě umělec, splnil mé očekávání, mou představu zrealizoval.

V obývací místnosti nesmí být více barev, nejvíc 3,4 a to už je opravdu maximum. Já jsem volila hnědou, béžovou a bílou. Jelikož mám v obývacím pokoji i kuchyňský samostatný kout musela jsem zvolit ještě doplňky z nerezu, nerezovou žaluzii, nerez spotřebiče. Zárubně a dveře jsou v tmavě hnědém provedení. Zvolené barvy můžeme dávat do více odstínů a to je výhodou, takže hnědá se mi doma vystupuje do více odstínů, tak, jak vydává schodiště.

Datum postavení hodně rozhoduje! Uvedu pouhý příklad sama na sobě: Usazení schodiště značí zázemí, dominantu, mě to vyšlo na 20.4.2017= 16=7. Znamená to, silný partnerský vztah nebo silné rodinné vztahy a příčinou tohoto je a bude silné rodinné pouto a komunikace v rodině. Na to, že číslo popisné domu mi bylo přiděleno 187= 16=7 závěr posledních tří číslic je si rovný, tzn. že schodiště ještě podpořilo silné rodinné pouto, prohloubilo komunikaci v ní a ještě víc zesílilo partnerství či vztahy v rodině. Schodiště směřuje nahoru, do horního patra. Dominuje v domě rodina, komunikace a dominují vztahy. Když toto převedu ke mě do reálného života je na tom spoustu pravdy: od rozvodu roku 2004-5, jsem žila sama  s dětmi. Již 11.měsíců,tj. 7 měsíců od kolaudace domu, mi změnila moje kamarádka život a dala mě dohromady s bratrem jejího muže. Vztah mé kamarádky ke mě ovlivnil mou samotu a dopřal mi muže. Můj syn má k němu vztah, který mu nadevše vlastního otce nahradil. Poprvé v sedmnácti letech prožívá vztah k tátovi. Vše je teď dokonalé- rodina funguje- dvě šestky se spojily dům posílilo schodiště, které vstoupá vzhůru. Důkazem je i syn, který se rozezpíval, rozmluvil sic neví o čem (je totiž těžce mentálně postižený), skládá si vlastní věty po svém, zde vidím ty dvě jedničky, které se spojily dohromady také. Karma čísla 8 dál přetrvává, bohužel postižení v rodině navždy zůstane, synův stav se změnit nedá. Ty dvě šestky rodinu dávají dohromady všemi směry.

Jsou tady i negativní dopady, jaké? Tím, že se upevnila dominantnost, vzestup, teplo, pozor na dominantní sklony i v rodině! Vzestup se neprojevil jen na energii v domě, na toku energie celého domu, ale do vzestupu šla i hodnota domu, čili dominovat budou i vnitřní hodnoty úcty, tolerance, hloubka citu, prosazování se... Tím, že schodiště stálo na místě ihned v kuse, celé a najednou, ten vzestup byl také najednou, to znamená, že do všeho členové rodiny vpadli okamžitě, ze dne na den, do změny energického toku domu byli postavení ihned. Toto by vedlo třeba u nervového jedince ještě k rychlejším výbuchům. I tělo si na vše zvyká a pokud to není plynule, je to rychlý krok do neznámého prostředí, kde musí tělo reagovat okamžitě.

A potom, že numerologie, data, FengShuj se spolu nedoplňují, nic nescelují, nic neznamenají, to je nesmysl. Vše do sebe vždy zapadá jako domeček z karet. Tady jsem uvedla jen příklad, že i datum každé práce má svůj dopad a pak se každý diví, co se stalo, že něco není jako dřív, nebo že je vše najednou lepší než bylo dřív. Nevědomky se děje spoustu věcí, o kterých člověk ani netuší.

pokračování bude po dokončení zábradlí schodiště