Jdi na obsah Jdi na menu
 


FengShuj domova

21. 2. 2017

FENG ŠUEJ

 

Chodba  

Chodba, někteří se nad tím zamyslí a zarazí se. Začnou pak uvažovat nad tím, proč zrovna chodba by měla být důležitá, tudy přece jen přecházíme, tam téměř nejsme.

Není to pravda, protože chodba značí dva důležitá slova, vstup do domů a východ z domů.

Nejdůležitější jsou dveře. Ne jen, aby byly bezpečné, vybavené bezpečnostním zámkem a měly kukátko a řetízek, ale aby u nich nic nestálo tak, co by bránilo k jejich úplnému otevření.

Když pověsíte na ně maličkou roztomilou malou a veselou panenku, značí to hodně návštěv.

Toto jsem opravdu vyzkoušela a funguje to.

Velké zrcadlo upevněte na stěnu tak, aby se v něm člověk viděl celý. Je to praktické a budí to dojem, že místnost je větší. Člověk se v ní bude cítit mnohem příjemněji a volněji, hlavně v bytech. Musí být na takové straně zdi, kde je skříň a kde jsou věšáky. To vše dejte na jednu stranu a druhou nechte volnou. Na volnou stranu můžete upevnit pár malých obrázků. Pokud to tak nejde, nikdy nedejte zrcadlo naproti věšákům ani vestavěné skříni.

Na věšácích nemějte bundy, které nenosíte. Nechte tam volnost, pro nečekané hosty. Pokud vleze do chodby skříň, každopádně musí být celá uzavřená.

Nad dveře zavěste nejlépe bambus tak, aby při otevření dveří bambus příjemně uvítal. Člověka to uvolní a povzbudí, že vešel domů. Pokud máte pocit, že k Vám chodí nevítaní hosté, pověste broušenou křišťálovou kuličku na bambus, nevítaní by měli míň přicházet.

V chodbě vymezte místo na své klíče, které budete dávat stále jen na to jediné místo.

Zvolte nějaký šuplík nebo dřevěné háčky upevněné na zdi blízko dveří. Opět praktické, protože jsou po ruce, nejsou někde pohozené a hlavně mají své konečné a stálé místo. Vždy víte, kde je máte. Na komodu a police je nedávejte, při odložení je pohodíte a klíč je symbol domova. Chovejte se k němu i při jejich pokládání tak, jak ve skutečnosti považujete svůj domov. Je součásti domova, jeho vstupem! Bez něho domu nevkročíte, nimž zamykáte, ochraňujete ním svůj domov a chráníte tak své soukromí, né jen svůj majetek! To je důležité.

Znám jednu paní, která kamkoliv přijde, pohodí svými klíči kamkoli. Když odchází  už je nervozní , vždy hledá své klíčky. Tuto nervozitu předává zároveň i do vás. Pak je hledáme spolu pokaždé.

Zkuste si toho někdy všimnout, že tomu tak ve skutečnosti je.

Buďte všímavější a hlavně si všímejte detailů a uvidíte sami kolik toho takhle funguje…….

 Více o prostoru chodba v rubrice "Jaro"

 

 

Feng Šuej

Ložnice 

Nejdůležitějším krokem je umístění vaši postele tak, aby jste se vyhnuli všemu negativnímu, co by ohrožovalo váš klidný a ničím nerušený spánek. A zároveň spánek vylepšit tím, že ložnici  přizpůsobíte tak ať proudí pozitivní energie v místnosti a špatná odchází.

V ložnici by neměla být žádná zrcadla, žádné skříně, hodiny ani budíky, taky by neměly rozhodně tikat.

Dejte pryč vše co svítí, jakákoliv dioda, i na televizi, vypněte ji i ze zásuvky! Tím odpojíte negativní energii, která  z televize vychází. Na ní položte křišťál a s růženínem! Tato kombinace kamenů odstraňuje záření.

Nikdy nekoukejte v ložnici na horory, akční filmy…, kde je násilí. V tom spíte potom až do rána! Na takový televizní program se podívejte v obývacím pokoji, né v ložnici.

Naopak pouštějte romantiku….ta se do prostoru uvolní a nabudí vaši touhu k milování.

Mobil odkládejte vždy na noční stolek, né na odkládací polici nad hlavu! A tak, aby na vás nemířil. Položte ho podélně vás. Ať jeho energie vás míjejí a nejdou skrze vaše tělo. Mobil nikdy nepokládejte pod polštář!

Na nočním stolku mezi mobil a vás dejte opět růženín a křišťál. Ochrání vás.

Je důležité taky na čem spíte. Když má postel úložný prostor, nikdy do něho nedejte žádné věci, knížky ani hračky. Během spaní musí být čistý, nic v něm nesmí být! Spánek pár ztrácí kvalitu. Nejlepší postel je vzdušná bez úložného prostoru tzv. na nožkách. Postel musí tzv.dýchat.

Dvouposchoďová postel není nejhorší, ale nedoporučuji. Jeden vnímá toho druhého, každý pohyb oba dva vzájemně pocítí a mozek to během noci, vždy jen od toho druhého, zaznamenává. Pod postel na zem nebo pod matrací nasýpejte pár kamenů. Nejvhodnější jsou ametyst, křišťál a růženín. Jiné nedávejte. Vše musí mít svou míru, přehánět taky není dobré.

Barva stěn pokoje by mohla být oranžová s doplňky v zelené a třeba jen malé polštářky v červenobílé barvě pro lidi až moc klidnější povahy, co by potřebovali trošku povzbudit do života. A pro akčnější typy oranžová a zelená.

V okně by měly být záclony a závěsy až po zem.

Doporučuji, si sehnat broušenou křišťálovou kuličku a pověsit ji na nit doprostřed okna nebo doprostředka pokoje tak, aby visela. Může být i na lampu. Dodá totiž do pokoje pozitivní energii a špatnou odstraní. Dodá pokoji klid a harmonii.

 

Pokud je možné dát do rohu pokoje k oknu větší živou květinu v květináči bude povzbuzovat životní energii a podpoří společně s křišťálovou kuličkou touhu k milování.

 

Pokud není jeden pokoj vyhrazen doma pro šatnu a skříň musí být v ložnici volte pak šatní skříň bez zrcadla, na zavírání. V barvě takové, aby při pohledu v barvě stěny zanikala a nebila vyloženě do očí.

 

……..Dál se bude postupně připisovat, děkuji za pochopení

FENG SHUJ

 

Záchod, koupelna

 

Záchod a koupelna, tyto dvě místnosti, by měly být jednoduše a praktický vybavené.

 

Na záchodě žádné zbytečné skříňky na zbytečné věci. Stačí jen jediná malá skříňka na

pár toaletních papíru a čistících prostředků. Toaletní papír by neměl být položený na zemi vedle záchodu, ale viset.

Ale ze všeho nejdůležitější je, že nesmí být na jižní ani na západní straně.

Pokud stavíte dům vždy zvolte sever!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář