Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rýmovník

5. 7. 2017

Rýmovník, Plectranthus (Mexický Eukalypt, Molice, Řecký Eukalypt, Kubánské Oregáno)

Nejenže Vám uleví při rýmě, ale ještě odpuzuje komáry!

Tato nenáročná léčiva pokojová rostlina proti rýmě - voní jako meduňka s mátou dohromady a navíc odpuzuje i hmyz!

Využití: Při rýmě a nachlazení se doporučuje inhalovat aromatické látky z pár lístků rozlámaných v ruce. Pomáhá i astmatikům. Řada pěstitelů doporučuje i vnitřní užívání – čaj z jednoho lístku si prý můžete dát při bolesti hlavy, vysokém krevním tlaku, nachlazení nebo třeba při trávicích problémech.

 Při vysokém tlaku , cholesterolu a srdečních potížích pít odvar z 1listu na 1hrníček . Výluh mírně desinfikuje , léčí i drobné ranky a spáleniny.

Jeho lístky můžeme zkusit využít i jinak, třeba v kuchyni a to všude tam, kde se používá šalvěj, tedy například pro dochucení zvěřiny nebo do marinády na grilování masa.

Pěstuje se v bytě v místě s dostatkem světla ,hojně obrůstá a svědčí mu zaštipováni do koule , škodí mu spíš časté přelévání.

Rozmnožování: Řízky ve vodě, na jaře. Nejlépe řízené podmínky odpovídající spodní teplo,vlhko,světlo.

 

Recepty z Rýmovníku:

Domácí Rýmovníkový sirup

Potřebujete: 20 - 30 lístků rýmovníku, citrón, limetku nebo pomeranč – podle vlastní chuti, dále vodu, cukr krupici (cca 1kg) 

Postup: Den předem si připravíme odvar. Neumyté lístky rýmovníku spolu s plátky dobře očištěného citrónu (či jiného citrusu) vložte do hrnce a zalijte horkou vodou tak, aby všechny suroviny byly zcela ponořené. Přiklopte pokličkou a nechte stát do druhého dne. Druhý den přeceďte a scezený odvar spolu s cukrem přiveďte na mírném ohni na teplotu max.50°C nikoliv k varu. Míchejte dokud se cukr zcela nerozpustí. Poté nechejte zchladnout a na 1l šťávy vlijte 2velké štamprle čistého 80% lihu a sklenici důkladně protřepejte. Uchovávejte na tmavém místě v chladu. Užívejte jen jednu malou štamprli denně.

Sirup bez lihu, vhodný pro malé děti

Výroba za studena se hodí zejména v případě, že má váš rýmovník větší množství listů, které může postrádat.

Potřebujete: Uzavíratelnou skleněnou nádobu,  alespoň 50 větších lístků rýmovníku – čím více, tím lépe, citrón, cukr krupici

Postup: Lístky lehce propláchněte ve studené vodě a překrájejte na půlky, aby se lépe uvolňovala šťáva. Citrón, limetku nebo pomeranč (podle chuti) kartáčkem pečlivě omyjte a rozkrájejte na plátky. Do vypláchnuté sklenice pak střídavě vrstvěte lístky, cukr, citrónovou šťávu a citrusy, než je nádoba plná. Uzavřete a nechejte stát za oknem. Během několika týdnů se cukr rozpouští, podle potřeby můžete zlehka promíchat a zase upěchovat. Obsah sklenice pravidelně kontrolujte, aby na povrchu nezačala vznikat plíseň! Jakmile je vnitřek skleněné nádoby kompletně tekutý, přeceďte přes plátno a dobře vymačkejte. Sirup jednoduše uchováte ve skleničce v chladu a temnu, v chladničce, sklepě nebo chladné spíži.